Warning: The magic method Nextend\Framework\Pattern\SingletonTrait::__wakeup() must have public visibility in /www/l/z/u76403/public_html/_sub/pilotvetronov/wp-content/plugins/smart-slider-3/Nextend/Framework/Pattern/SingletonTrait.php on line 22
O nás - Výcvik pilota vetroňov

O našej škole

Aeroklub Trnava poskytuje výcvik na legendárnom cvičnom vetroni L-23 Superblaník so zdvojeným riadením, ktoré umožňujú inštruktorovi kedykoľvek zasiahnúť do pilotáže a previesť tak žiaka bezpečne celým výcvikom. Pre výborné vlastnosti si tieto vetrone po roku 2000 zakúpilo aj americké vojenské letectvo USAF pre výcvik kadetov vo svojej leteckej akadémii a na rovnakých typoch lieta aj známa akrobatická skupina Očovskí Bačovia. Aeroklub Trnava má v súčasnosti 11 inštruktorov bezmotorového lietania, vedúceho výcviku a jedného letového examinátora (inšpektora).

Kľúčom k úspechu sú vždy ľudia. Aeroklub Trnava je záujmovým združením a pre športových pilotov lietanie znamená predovšetkým celoživotnú vášeň. Skúsení inštruktori majú za sebou mnoho rokov samostatného lietania, tisícky uletených kilometrov, pravidelne sa zúčastňujú  sústredení a leteckých súťaží.  O všetky svoje skúsenosti sa radi delia s pilotnými žiakmi aby sa vo svojej samostatnej leteckej praxi mohli stať úspešnými pilotmi u ktorých je bezpečnosť vždy na prvom mieste. 

Spoznajte náš tím​

Zdeno

Vedúci bezmotorového výcviku v Aeroklube Trnava. Inštruktor, športový pilot vetroňov. Vleká, súťaží a zodpovedá za celú administratívu súvisiacu s výcvikom.

Zuzana

Ostrieľaná športová pilotka so skúsenosťami z Majstrovstiev Slovenka aj zo zahraničných súťaží. Dlhoročná inštruktorka, zodpovedná za teoretickú prípravu pilotných žiakov v PROAVIATE.

Stano

Skúsený inštruktor iba s tými najlepšími radami na palube. Jeho kľud angličana vám pomôže prekonať prípadnú prvotnú neistotu v lietaní.

Benedikt

Všestranne zameraný inštruktor, ktorý okrem lietania miluje tenis, golf, poľuje a cestuje. Avšak pri lietaní je stále doma.

Lukáš

A keď už máte pocit, že Vás už nikto nemôže prekvapiť, tak príde Lukáš, so svojimi skúsenosťami z Afriky či Austrálie, kde bez motora vylietal niekoľko národných rekordov v bezmotorovom lietaní.

Jarda

Zberateľ unikátnych kúskov vetroňov, ktorých na nebi už toľko nepoletuje. Pozná presne aký typ vetroňa ako lieta, naučí Vás trpezlivosti pri preletoch aj na menej výkonnych vetroňoch.

Rado

Tak ako sa on díva z vetroňa, tak sa díva málokto. Umeleckú dušu prenáša do umenia lietať, dodá tak Vášmu lietaniu poéziu.

Jozef

Nikoho nenechá dlho v zlej nálade avšak jeho prísnej pozornosti neunikne žiadna vaša chybička, čo Vás jednoznačne posúva.